A nyár a nyitott cipőké, a papucsoké, a színes lábkörmöké.
A nyár a hosszú esti sétáké, a kirándulásoké, a városnézésé, a táncé.
Nyáron a melegben jobban igénybe van véve a lábunk, könnyebben megdagad nap végére, jobban látszanak a visszerek, úgy tűnik, mintha gyorsabban újratermelődne a bőrkeményedés a lábfejünkön, folyton mezítláb vagyunk, nincs, ami fizikailag védje a lábunkat, a parafa talpú papucsok, szandálok felszívnak minden nedvességet a talpunkról, így természetesen gyorsabban kiszárad és megvastagodik a bőr. Ez egy ördögi kör, ami leginkább a szandálviseléssel kezdődik, és a zárt cipőkkel ér véget ősszel. Vannak, akiknek hajlamosabb a lábuk a bőrkeményedésekre, vannak, akik azt sem tudják, mi az, de a meleg és a forró aszfalt mindenkinek a lábát kikezdi. Mutatok néhány aromaterápiás trükköt, ami bevethető, ha Neked is érzékeny a lábad ebben az időszakban.
A lábfürdőnél gyorsabb, könnyebb és üdítőbb nyári felfrissülést keveset találok. Egy tál langyos víz is csodákat tud tenni a melegtől feldagadt lábakkal, de lehet fokozni az élményt.
Lábfürdőbe nem feltétlenül kell emulgeálni az illóolajokat, de 2-3 nagy kanál só csak jót tehet a lábad bőrének. Frissítő illóolajok a borsmenta, az orvosi levendula, a citromhéj, az eukaliptusz radiata, a virginiai boróka. Felnőtteknek összesen 10 csepp illóolajjal lehet számolni. 10-15 perc alatt fel is puhul annyira a talp bőre, hogy akár otthoni eszközökkel (habszivaccsal) is el lehet távolítani a felpuhult bőrkeményedéseket. Ha van még 1-2 percünk, a lábszárat és az egész lábfejet leradírozhatod otthon készített testradírral, melyet akár a tenyeredben is összekeverhetsz, ha csak ilyen kevés kell belőle. Egy evőkanál sót keverj össze annyi hidegen sajtolt növényi olajjal, hogy kenhető legyen a keverék és masszírozd át a lábszáradat és a lábfejedet a bőrradírral, majd vízzel mosd le a sót. Az olaj és a víz keverékével pedig masszírozd meg a lábszáradat, lábfejedet.
Ha gyorsan újratermelődik a bőrkeményedés, lassíthatod a folyamatot, ha rendszeresen ápolod a talpad bőrét, hiszen a bőrkeményedés a tested védőmechanizmusa. Ezen túl a bőrkeményedés ki tud repedni, ami fájdalmas és lassan gyógyuló bőrállapot. Mindkét helyzetre tökéletes megoldás a Napsugár kenőcs, mivel sebgyógyító, tápláló összetevőinek köszönhetően segít megelőzni, hogy a bőrkeményedés vastag legyen, illetve kiszáradás miatt berepedjen. Legjobb nedves bőrre, zuhanyzás után használni vékony rétegben és rendszeresen.
Ha mégis előfordulna, hogy kireped a bőr a lábfejeden, nagyon fontos a seb folyamatos fertőtlenítése és annak elérése, hogy minél hamarabb begyógyuljon. A fertőtlenítésre a Teafa illóolaj tökéletes választás, töményen a sebre cseppentve, naponta többször. A sebgyógyulást az Ezerjó olaj is tudja segíteni, melynek fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatóanyagai hatékonyan gyorsítják a gyógyulás folyamatát, naponta többször 1-2 cseppet használva.
A melegben a visszerek is könnyebben megjelenhetnek. A visszér kezelésében az elégséges folyadékfogyasztás, az érfalak erősítése, a mozgás, a vérkeringés segítése, ülőmunka közben rendszeres időközönként való mozgás nélkülözhetetlen, mint ahogy az orvosi kontroll is. Amennyiben a nyári meleg, vagy a várandósság miatt megnövekedett terhelés okozza a láb elnehezülését, úgy a fentiek betartása mellett a Zerge olaj használatával könnyíthetünk a láb terhein. Naponta 2 x 8-10 cseppel kenjük be a visszérrel érintett felületet, de leginkább az egész lábszárat, bokát, támasszuk fel a lábakat, ezáltal tehermentesítve az alsó végtag vénáit. A Zerge olajban lévő ciprus, atlasz cédrus, borsmenta, cickafark illóolajok vízhajtó, nyirokkeringést tonizáló, gyulladáscsökkentő, hűsítő hatásra megkönnyebbül a láb.
A lábfejünkön tartjuk az egész testünk súlyát, ez adja a stabilitásunkat. Ha minden lépés fájdalmas egy apró seb miatt, az az egész napot meg tudja határozni, mint ahogy az is, ha apró figyelmességekkel fordulunk saját magunk és a lábunk felé, hogy még hosszú ideig messzi tájakra vigyen bennünket.
Szerző:
Böröcz Bori